Zimowe Mistrzostwa Polski 2017

wtorek, 12 grudnia 2017 13:51 Prezes
Drukuj PDF

www.wopros.zmp2017 szczecinRewelacyjnie zakoczyli sezon startowy 2017 reprezentanci WOPR-OS Ostroka, ktrzy w skadzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski podczas IX Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, ktre odbyy si w dniach 8-10 grudnia na 50 metrowym basenie w Szczecinie zdobyli 15 medali, w tym : 8 zotych, 5 srebrnych i 2 brzowe. Podopieczni Dariusza Makowskiego w swoich startach oprcz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartociowych rekordw yciowych oraz jeden rekord Polski ustanowiony przez Huberta Nakielskiego na dystansie 100 m ratowanie kombinowane wrd juniorw.

W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdoby tytu najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wrd seniorw uplasowa si na drugiej pozycji. Hubert do pierwszego miejsca w klasyfikacji open straci zaledwie cztery punkty . W kategorii modzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasowa si na trzeciej pozycji a Mateusz Adamowski w kategorii junior modszy na pitym miejscu.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostroka prezentowali si nastpujco :

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdoby w sumie jedenacie medali (6 zotych, 4 srebrne, 1 brzowy), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami bya bardzo efektowna i pena zaangaowania. W swoich startach Hubert zajmowa nastpujce lokaty : na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,03,25 s - I miejsce wrd juniorw i II miejsce wrd seniorw, na dystansie 100 m ratowanie manekina w petwach z czasem 51,36 s ? I miejsce wrd juniorw i IV miejsce wrd seniorw, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,73 s ? I miejsce wrd juniorw i II miejsce wrd seniorw, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,52 ? nowy rekord yciowy II miejsce wrd juniorw i III miejsce wrd seniorw, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,04,18 I miejsce wrd juniorw i I miejsce wrd seniorw ? nowy rekord Polski juniorw, na dystansie 200 m super ratownik I miejsce wrd juniorw i II miejsce wrd seniorw. Tak wic upem Huberta pado sze tytuw Mistrza Polski i cztery tytuy wicemistrza.

Mateusz Adamowski w kategorii junior modszy zdoby dwa medale (1 zoty, 1 brzowy). Tytu mistrza Polski Mateusz zdoby na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,02,50 s. ? nowy rekord yciowy. Ponadto Mateusz na dystansie 100 m z przeszkodami zaj IV miejsce z czasem 1,01,18 s ? nowy rekord yciowy. Podczas tego wycigu Mateuszowi do brzowego medalu zabrako zaledwie jednej setnej sekundy, a na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 36,99 ? nowy rekord yciowy zaj III miejsce. O duym pechu Mateusz moe mwi w wycigach na 100 m holowanie manekina w petwach i 100 m kombinowane. Oba te wycigi nasz zawodnik ukoczy z nowymi rekordami yciowymi (55,63 s i 1,14,44 s ), ktre day by mu dwa srebrne medale. Niemniej jednak sdziowie dopatrzyli si w tych wycigach bdnego trzymania manekina i nasz zawodnik otrzyma niestety dyskwalifikacje.

Kamil Bojarski nasz najmodszy reprezentant w kategorii modzik w swoich startach zdoby dwa medale (1 zoty, 1 srebrny) pokazujc e ma bardzo duy potencja i w kadych zawodach poprawia swoje czasy. Kamil tytu Mistrza Polski zdoby na dystansie 100 m ratowanie manekina w patwach z czasem 1,05,45 s ? nowy rekord yciowy, natomiast tytu wicemistrza Polski zdoby w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 43,60 s. ? nowy rekord yciowy. Kamil ponadto zaj szste miejsce na 100 m z przeszkodami z czasem 1,17,11 s. ? nowy rekord yciowy

Udzia w Zimowych Mistrzostwach Polski by ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017. By to bardzo udany wystp naszych zawodnikw, ktrzy przez cay rok z powodzeniem startowali na wielu zawodach w Polsce. Na chwil odpoczynku przed przygotowaniami do nastpnego sezonu zasuyli wszyscy zawodnicy, ale bez wtpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla ktrego by to bardzo ciki sezon a szczeglnie jego druga poowa, gdzie odnotowa fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wtpienia jeden z najlepszych zawodnikw na wiecie. I naley si cieszy, e zarwno Mateusz i Kamil staraj si i w lady Huberta.

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 13:54

Dziaalno WOPR

msw logo

Dziaalno Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostroce
dofinansowana jest ze rodkw Ministerstwa Spraw Wewntrznych.

 


zgodaMSW3

Artykuy

Edukacja

Profilaktyka

50lat

medal

msport

plytkawyobraznia

 

serwis

baner powodz

 

bezpieczna wodabezp H2o zima logo

wearit

 

wopros S